Albowiem poznaje Pan drogę sprawiedliwych, a droga grzesznych zaginie

Ps 1

Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj

św. Paweł z Tarsu

Albowiem poznaje Pan drogę sprawiedliwych, a droga grzesznych zaginie

Ps 1

Ilekroć mnie trwoga ogarnie w Tobie pokładam nadzieję. W Bogu uwielbiam Jego słowo, Bogu ufam, nie bede się lękał: cóż może uczynić mi człowiek?.

Ps 56, 4-5

Zakończenie

Drodzy Przyjaciele Horodła,

Drodzy Przyjaciele naszej strony internetowej.

Uroczystość Chrystusa Króla to ostatnia niedziela Roku Kościelnego. Dodatkowo w tym roku kończy się także trzyletni cykl czytań mszalnych. Ci którzy śledzili na naszej stronie niedzielne Rozważania z pewnością zauważyli, że w ich tytule zawsze pojawiały się oznaczenia – Rok A, Rok B i Rok C. Właśnie dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla kończy trzyletni cykl czytań liturgicznych – kończy się cykl i Rok C. Zwracam uwagę na ten fakt, bo dziś także wypada zakończenie tego trzyletniego cyklu Rozważań, które pojawiały się na naszej stronie każdego tygodnia. Najbliższa niedziela czyli I Niedziela Adwentu rozpocznie cykl i Rok A.

Serdecznie dziękuję tym, którzy korzystali z moich tekstów, a także z innych materiałów. Nasza strona działa już jedenaście lat, na liczniku wyświetliło się 205231 wejść, a więc nasza praca nie została zmarnowana. Zawsze uważałem, że Internet to największa „ambona” na świecie i w miarę swoich możliwości z niej korzystałem. Tak się jakoś ułożyło, że w zasadzie ja najwięcej zajmowałem się obsługą strony zamieszczając różne teksty oraz zdjęcia aktualne lub archiwalne. Jeśli się coś zaczęło, to trzeba także skończyć i dać szanse innym co właśnie dziś czynię.

Pragnę gorąco podziękować Pawłowi za istnienie i obsługę naszej strony. To On ją zaprogramował i przez cały czas obsługiwał pod względem technicznym. Czynił to zawsze bezinteresownie. Pawle! Bóg zapłać! Mam nadzieję, że strona będzie nadal funkcjonowała.

Bóg zapłać wszystkim sympatykom z kraju i zagranicy. Dziękuję za ciepłe słowa pod moim adresem, szczególnie z zagranicy. Niektórzy z Państwa pisali, że nie zawsze mogli być na Mszy św. i z tego powodu nie wiedzieli o czym była Ewangelia, już nie mówiąc o kazaniu, ale ratowali się zaglądając na stronę Parafii Horodło bo mieli okazję zapoznać się z Ewangelią i jej interpretacją. Dziękuję wszystkim, którzy współpracowali z nami, szczególnie panu Mariuszowi za piękne zdjęcia.

Jest to oficjalna strona Parafii Rzymsko – Katolickiej św. Jacka w Horodle, dlatego jej administratorem zawsze jest aktualny ks. Proboszcz, który pragnie, aby ona dalej działała. Jeśli Państwo pozwolicie, to od czasu do czasu zamieszczę jakieś materiały, ale nie będą to teksty zamieszczane cyklicznie jak dotychczas. Jeszcze raz serdecznie Wszystkim dziękuję, Wszystkich pozdrawiam o obdarzam kapłańskim błogosławieństwem.

Ks. Henryk Krukowski.