Albowiem poznaje Pan drogę sprawiedliwych, a droga grzesznych zaginie

Ps 1

Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj

św. Paweł z Tarsu

Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę.

I Kor 6, 12

Ilekroć mnie trwoga ogarnie w Tobie pokładam nadzieję. W Bogu uwielbiam Jego słowo, Bogu ufam, nie bede się lękał: cóż może uczynić mi człowiek?.

Ps 56, 4-5

OGŁOSZENIA 26 kwietnia 2020r.

Według zaleceń Władz na Mszy św. może w kościele przebywać 1 osoba na 15 m2. Kościół parafialny ma ok. 200 m2, więc może uczestniczyć 13 osób!!!

Intencje były i będą odprawiane tak, jak zostały przyjęte!

Dziś niedziela biblijna rozpoczyna tydzień biblijny.

W czwartek imieniny naszego ks. biskupa Mariana Rojka, życzymy mu błogosławieństwa Bożego i pamiętamy o nim w modlitwie!

W tym tygodniu wypada I piątek, sobota i niedziela miesiąca.

INTENCJA DLA KR NA MAJ: Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła. Intencja dodatkowa: za naszą Ojczyznę i o uwolnienie od epidemii koronawirusa.

W piątek rozpoczyna się miesiąc maj. Zachęcam do odmawiania litanii loretańskiej. Proszę o zrobienie porządków przy figurach i krzyżach przydrożnych.

W piątek wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika – suma odpustowa w Matczu o 11:00. Może w niej uczestniczyć 15 osób w kościele. Nie będzie procesji i podniosłego charakteru sumy. Msza święta w intencji mieszkańców Matcza i Cegielni. W ten dzień w tych miejscowościach post nie obowiązuje z racji odpustu.

W sobotę uroczystość Królowej Polski przeniesiona z 4 niedzieli wielkanocnej!!!

Msze w kaplicach tak, jak w niedzielę! W KOŚCIELE PARAFIALNYM 7:30, 9:15 ZA OJCZYZNĘ i 18:00 z majówką. Pamiętajmy aby wywiesić flagę Polski!

Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza – dzień modlitw o powołania i za powołanych.

Za tydzień w poniedziałek 4 maja odpust w Liskach ku czci św. Floriana. Msza św. w intencji mieszkańców Lisek o 11:00 Może w niej uczestniczyć 5 osób w kapliczce bo jest mała (ok. 70 m2)! Nie będzie procesji i podniosłego charakteru sumy!

Propozycja poświecenia pól i domostw. Jeśli zależy mieszkańcom na poświeceniu tych miejscowości, to proszę o kontakt z proboszczem. (KOM)

10 maja – Zosin; Janki i Marta

17 maja – Kopyłów; Łuszków i Komora; Bereżnica

24 maja – Liski; Poraj; Horodło

31 maja – Matcze, Hrebenne

1 czerwca - Cegielnia

Tygodnik „Niedziela” nie dotarł do nas.

Dziękuję za ofiary.

Dziękuję mieszkańcom Horodła ul. Jurydyki cz. I za sprzątanie kościoła i za tydzień zapraszam cz. II Jurydyki na 8:30.

Dziś po Mszy św. o 9:15 spotkanie Rady Parafialnej!

Pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin, odeszli od nas w tym tygodniu: Mieczysław Marzec, Polećmy też Miłosierdziu Bożemu zmarłych z przyczyn koronawirusa, wieczny odpoczynek….