Albowiem poznaje Pan drogę sprawiedliwych, a droga grzesznych zaginie

Ps 1

Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj

św. Paweł z Tarsu

Ilekroć mnie trwoga ogarnie w Tobie pokładam nadzieję. W Bogu uwielbiam Jego słowo, Bogu ufam, nie bede się lękał: cóż może uczynić mi człowiek?.

Ps 56, 4-5

Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę.

I Kor 6, 12

OGŁOSZENIA 31 stycznia 2021r. – 4 niedziela zwykła

Proszę o uwagę i skupienie – BARDZO WAŻNE! W związku z tym, że kurczy się teren cmentarza, a koszt zakupu 1 ha ziemi przy cmentarzu, to suma 200 000zł i nie można zamienić się gruntami, została podjęta decyzja o inwentaryzacji grobów. To sprawi, że groby bez właścicieli zostaną zlikwidowane i w ich miejsce powstanie wolny plac do pochówku. Prawo dopuszcza takie rozwiązanie! Inwentaryzacja będzie polegać na tym, że każdy grób zostanie sfotografowany, opisany, wymierzony i zapisany w formie elektronicznej i papierowej. Przed wizytacją musimy mieć też księgę grobów a bez inwentaryzacji nie jesteśmy w stanie takiej księgi stworzyć. Przepisy prawa państwowego i sanepidu również nakładają na cmentarz pewne obowiązki np. każdy grób musi mieć dysponenta, czyli żywego właściciela opiekującego się grobem. Prace rozpoczną się niebawem, więc aby sprawnie i dokładnie to zrobić jest prośba: 1) uaktualnić dane na tablicach nagrobnych – data śmierci, kto tam spoczywa, żeby były też czytelne te tablice, itp., 2) zabrać kwiaty i znicze z grobów na ten czas. (To fotografowanie potrwa ze 2 miesiące) Jak to zostanie zrobione, będziemy zbierać informacje: kto jest dysponentem konkretnego grobu - szczegóły będę podawał w późniejszym czasie. Najpierw trzeba stworzyć sektory i skatalogować groby, zaznaczyć wolne miejsca i tzw. miejsca zarezerwowane. Będzie to troszkę kosztować parafię ale będzie taniej niż zakupić ziemię pod cmentarz i robić wszelkie badania i zezwolenia na pochówek ludzi, i widać, że jest to nieuniknione. (KOM Hrubieszów, Nieledew, Cichobórz, Mircze) W dzisiejszych okolicznościach – koronawirusa - wydaje się, że takie działanie jest bardzo konieczne i naglące! Szczegóły tej inwentaryzacji będą umieszczane też na stronie parafialnej dla osób, które nie chodzą do kościoła lub są innego wyznania a mają groby na naszym cmentarzu. Proszę też przekazanie tej informacji sąsiadom i wszystkim, którzy mają groby u nas na cmentarzu!!!

Dziś spotkanie kandydatów do bierzmowania: VIII a - 12:15 i VIII b - 12:45.

We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego – (MB Gromnicznej) Jest to też Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św. Zbiórka do puszek dla sióstr klauzurowych. Ponadto bp Marian Rojek obchodzi 15 r. świeceń biskupich – pamiętajmy o nim w modlitwach! Porządek odprawiania Mszy św.: w kościele parafialnym 7:30 i 17:00, Kopyłów 8:30, Liski 9:45 i Matcze 15:00.

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i uczestnictwa w nabożeństwach.

Intencja dla KR: Módlmy się w intencji kobiet – ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane.

W piątek wspomnienie św. Agaty – poświecenie soli na każdej Mszy św. Msze św.: 7:30, 8:00 i 17:00 tylko w kościele parafialnym.

Zapowiedzi przedślubne: Patryk Grabowski z Horodła i Agnieszka Dudka z Łuszkowa.

Po tygodnik „Niedziela” zapraszam do zachrystii.

Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii:

Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Marty. Zapraszam teraz mieszkańców Łuszkowa od Janek do szkoły w sobotę na 9:00.

Pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin + – wieczny odpoczynek….