Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę.

I Kor 6, 12

Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj

św. Paweł z Tarsu

Ilekroć mnie trwoga ogarnie w Tobie pokładam nadzieję. W Bogu uwielbiam Jego słowo, Bogu ufam, nie bede się lękał: cóż może uczynić mi człowiek?.

Ps 56, 4-5

Albowiem poznaje Pan drogę sprawiedliwych, a droga grzesznych zaginie

Ps 1

Bożonarodzeniowa Szopka i wystrój świąteczny

Bożonarodzeniowa Szopka i wystrój świąteczny

Dziecię, które nas kocha

Ewangelia i Rozważanie na Pasterkę.

+Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. Wybierali się więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby . . .

OGŁOSZENIA 22 grudnia 2019

Spotkanie ministrantów w poniedziałek 10:30.

Msza wspominkowa za zmarłych, którzy nie zasiądą z nami do wigilijnego stołu we wtorek o 8:00.

We wtorek msza św. tzw. „Pasterka” w kaplicach: Liski 21.00, Matcze i Kopyłów o 22:00. W kościele parafialnym o 23.45 rozpocznie się Nowenna do Bożego Narodzenia a o północy – msza św. za parafian! Taca z pasterki na Fundusz Obrony Życia. Na Pasterce będzie śpiewał chór.

W środę Boże Narodzenie. . . .

Opowieści : Śpiący ksiądz

Uroczyste świętowanie Bożego Narodzenia zwykle kończono w dzień św. Jana, mimo że tak naprawdę nie był to dzień świąteczny. Uroczystość ta ściągała do kościoła dużo ludzi, przybywali czym mogli, szczególnie na Mszę św. z poświęceniem wina. Wypicie poświęconego wina w dzień św. Jana miało ich bowiem uchronić przed chorobami żołądka, wątroby, jelit itp. Nie tylko chroniło ale także posiadało moc uzdrawiającą i zapobiegającą przed nałogami, najbardziej zaś przed pijaństwem, dlatego . . .

Opowieści: Godnie Święta

Mieszkańcy wsi szanowali wszystkie święta, ale dzień narodzenia Zbawiciela w ubogiej stajence jest najbardziej bliski sercu każdego, bo Jezus przyszedł na ziemię bardzo ubogi, tak jak większość ludzi. Uboga była jego Matka jak kobiety w wiosce, ubogi był też św. Józef, który z Bożą Dzieciną musiał uciekać do obcego kraju. Ludzie to doskonale rozumieli, ponieważ sami w czasie wojny byli niekiedy wygnańcami albo też wygnańców przyjmowali pod swój dach. Któż . . .

Opowieść Bożonarodzeniowa

Zbliżały się święta Bożego Narodzenia a zima wcale się nie śpieszyła. Co prawda sypnęło trochę śniegiem, ale było go bardzo mało i dzieci strasznie martwiły się, że nie da się pojeździć na sankach. Łyżwy też musiały poczekać, wprawdzie w nocy pojawiał się niewielki mróz, ale woda w pobliskim stawie nie zamarzła.Za to dość często padał lekki deszczyk. Można sobie wyobrazić co działo się z kroplami wody spadającymi na lekko zamarzniętą . . .

Nabożeństwo Wigilijne

Światło Chrystusa! Bogu niech będą dzięki! (zapala się świecą „Caritas”).W tej uroczystej chwili wychwalamy Boga, naszego Ojca, za świętą noc, którą teraz wspominamy, a w której Jego Syn Jezus Chrystus narodził się z Maryi dziewicy. Przeżyjmy Tamto wydarzenie opisane w Ewangelii.

Słowa Ewangelii według Świętego . Łukasza:

W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. . . .

Zabezpieczenie zabytkowego kościoła przed pomnikiem przyrody!

Zabezpieczenie zabytkowego kościoła przed pomnikiem przyrody! 😎

Betlejemskie Światło Pokoju

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju na Ukrainę

Ogłoszenia 15 grudnia

Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

Za tydzień IV niedziela adwentu Msza św. 6:45. W kaplicach już, jak w każdą niedzielę. Roraty w tygodniu w środę i sobotę o 7:30!

W rekolekcjach adwentowych będziemy uczestniczyć w: środę, czwartek i piątek. Spowiedź w piątek pół godziny przed mszą św. Program: Kościół parafialny Horodło 9:00 i 17:00, Liski 11:00, Kopyłów 12:00 i Matcze 15:30.

Od jutra 16 grudnia rozpoczynamy nowennę do . . .