Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj

św. Paweł z Tarsu

Ilekroć mnie trwoga ogarnie w Tobie pokładam nadzieję. W Bogu uwielbiam Jego słowo, Bogu ufam, nie bede się lękał: cóż może uczynić mi człowiek?.

Ps 56, 4-5

Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę.

I Kor 6, 12

Albowiem poznaje Pan drogę sprawiedliwych, a droga grzesznych zaginie

Ps 1
Księga Gości
"Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę."

Pozdrawiam Księdza Kanonika Henryka Krukowskiego i Księdza Piotra Skórę! Za cierpliwość dla naszej parafii, bo to co się dzieje teraz w naszej wspólnocie można nazwać jedną wielką pomyłką. Nie obchodzi mnie "wielkie" podsumowanie roku, którym "ktoś" chciał upokorzyć osobę odpowiedzialną w przeszłości za naszą parafię. ks. D.P skończ tą głupią grę! Ks. Henryk Misa wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Ewelina Kozdra

W tym objawiła się miłość Boga ku nam, że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat, abyśmy życie mieli dzięki Niemu”. "Wigilia to nie jest czas, gdy jest prezentów moc. Wigilia to nie jest czas, gdy potraw sto na stole. Wigilia to przepiękny czas, bożonarodzeniowy czas, gdy siedzimy wszyscy w kole i mamy bliskich przy wspólnym stole". "Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę pokoju Chrystusowego, zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Niech nadchodzący Nowy Rok przyniesie jak najwięcej łask Bożych. Życzę również, abyście doświadczali Bożej mocy co dnia i aby nasz Pan Jezus Chrystus zawsze był przy Was ". Pragnę przekazać te życzenia wszystkim parafianom z Horodła a przede wszystkim Wam drodzy Kapłani.

anonim

Zastanawiałam się dlaczego homilia jest dobra kiedy jest krótka ..... o czym dzisiaj ks proboszcz wspomniał. i znalazłam żródło ... pod adresem : https://www.youtube.com/watch?v=fR05uVmyg60

Ewelina

Witam was wszystkich a zwłaszcza tych których miałam okazję w tym krótkim czasie poznać. I bardzo cieszę się że było mi to dane bo dostałam z waszej strony wiele życzliwości. Do końca mojego życia będę pamiętać o was o Horodle. Bardzo cieszę się że wiele osób pamięta o mnie o tym że byłam że może po coś się tam pojawiłam dziękuję wszystkim osobom które o mnie pamiętają. Pozdrawiam wszystkich księży z Horodła i z dekanatu. Pamiętam o was i codziennie myślę o tym jak by życie z wami toczyło się dalej gdyby nie tragedia przez którą los się odmienił. Codziennie jestem z Wami ,w modlitwie prosząc o opiekę nad wszystkimi.

Była parafianka

Pozdrawiam serdecznie kapłanów z Parafii w Horodle. Księża sympatyczni,uśmiechnięci, kulturalni, aż chce się być w Kościele .Wprowadzają życie do Parafii i luz ,którego od lat brakowało. Parafianie zamiast narzekać i szukać dziury w całym, szanujcie proboszcza i wikarego :)

Józef Osika

Proszę poprawić datę mszy za zmarłych na cmentarzu. Czy msza odpustowa i msza na cmentarzu będzie w jednym dniu?Jak to zrozumieć?Pozdrawiam.

Anonim

Witam. Komunikat ws wspólnoty w Czatachowej jest nieaktualny od roku. Abp Depo wydał kolejny, odwołujący ten zamieszczony na stronie. Proszę rzetelnie sprawdzać zamieszczane informacje...

XxX

Wszystko ładnie, kazanie z przykładem (pomarańcza). Tylko czego się uczy dzieci, które w czasie kazania tą pomarańczę zjadły? Że post eucharystyczny nic nie znaczy

gosc

Pani Doroto M po co to tak się unosić. widzę że pani zapomniała jak wino na Wałach i za pawilonem piła. Stare powiedzenie pasuje do Pani "ze zapomniał wół ja cielęciem był"

Mariusz

Szczęść Boże, czytając ostatnie wpisy odniosę się do kilku ,,problemów'': - orszak Trzech Króli już był w ubiegłym roku więc żadna nowość, - odczytywane nazwiska przy składanych ofiarach, czy jak kto woli ,,darze serca'' jest traktowane zgodnie z z sugestia darczyńcy, który może sugerować aby był anonimowy, - temat kazań bądź fachowo homilii, czyli ten kapłan mówi dobrze zaś inny gorzej? Zapytam czy przychodzimy dla kapłana, czy przychodzimy dla kazania? Czy raczej dla uczestnictwa w ofierze Mszy Świętej? Święty Ojciec Pio podczas dyskusji z wiernym na wiele zarzutów i roszczeń wobec innego kapłana - odpowiedział ucinając wprost ,,a zatem ufam, że modlisz się za niego!''. Ponadto warto zajrzeć do innych ,,lektur'' jakie katolik powinien w swym życiu zgłębić gdzie jest kilka ważnych wskazówek danych przez wielu Doktorów i Ojców Kościoła mianowicie, przyjdź do kościoła wcześniej aby spokojnie spojrzeć na Tabernakulum, wzbudzić w sercu intencję mszy, poprosić Boga aby otwierał nas na swoje słowa, podczas homilii proś w sercu ,,Przyjdź Duchu Święty i natchnij kapłana'' aby chociaż jedno zdanie było skierowane do mojego serca, podczas liturgii eucharystycznej prośmy abyśmy doświadczyli Boga Żywego, zaś co do gestów wykonywanych przez nas wiernych odsyłam do Ogólnego Wprowadzenia Do Mszału Rzymskiego i nie będzie wątpliwości jak zachować się w poszczególnych momentach Mszy Świętej. - sugestie i propozycje dla kapłanów? Owszem zapewne nikt nikogo nie wygoni, po to kapłani są aby rozmawiać z wiernymi i swoje ,,propozycje'' można składać nawet ws. zmiany na trasie procesji Bożego Ciała, - fotografie z różnych okoliczności... otóż parafia nie dysponuje ,,etatowym'' fotografem, więc jeśli ktoś zrobi zdjęcia telefonem do tego ,,odważy się to zrobić'' to wykorzystane będą też i takie fotografie. Nie zawsze osoba dysponująca doświadczeniem w tym zakresie jest akurat w kościele na tzw.zawołanie i liczy się każdy gest. - na stronie zamieszczane są fotorelacje z różnych uroczystości w tym też patriotyczno - religijnych, zarówno tutaj na miejscu lokalnie jak i z innych miejsc. Fakt braku parafii na fotografiach nie dyskwalifikuje ich wykorzystania, zwłaszcza że przedstawia młodych parafian uczestniczących w istotnych wydarzeniach nawet poza granicami kraju na naszych kresach. Obecny rok jest Rokiem Niepodległej więc użyte fotografie z harcerzami w tle nie powinny budzić zastrzeżeń, zwłaszcza że Kościół od wieków był tez depozytariuszem postawy Patriotycznej bardzo spójnej z religią naszych Ojców. Ponadto zawsze można jeszcze zamówić w konkretnej intencji Mszę Świętą i pewnie problemy się rozwiążą - o ile Będzie to Wolą Bożą. Z Panem Bogiem+